Vernisáž výstavy "Baletka s plnovousem"


Srdečně vás zvu na vernisáž mé výstavy "Baletka s plnovousem", která se bude konat v sobotu 11.9. od 16:30 v GASKU galerii Středočeského kraje v galerii POINT v Kutné hoře.

Od 18 hod se těšte na doprovodný koncert Pavla Faita Drummimg Alley, host Jiří Mareš. Kdo si bude chtít udělat výlet do Kutné hory tak vás ráda uvidím!!! Nezapomeňte se oholit.O čem to bude:V nejnovějším tematickém cyklu obrazů "Baletka s plnovousem" rozpracovává autorka různorodost sociálních vrstev dnešní společnosti. Zajímají ji konvence a stereotypy motivací, tužeb a cílů jednotlivých mainstreemových skupin i bohémských subkultur. Malířka zesměšňuje jejich honbu za maximálním vytěžením svých příležitostí tady a teď. Na jedné straně groteskně vykresluje solidní podnikatele a stoprocentně výkonné managery prahnoucí po vrcholných postech, aby pak mohli své volnočasové aktivity trávit allinclusive se svými rodinami či milenkami v předražených resortech "exotických rájů". Na druhé straně předvádí bizardní hippstery a bohémy hédonicky hltající obskurní večírky a nikdy nekončící party v divokém rytmu beatů s nasamplovanou láskou pro všechny.
Výstava Baletka s plnovousem navazuje a částečně se i prolíná s předchozím výstavním projektem Neboj Karlín, který proběhl v arto.to galerii v Uhelném mlýně v Libčicích nad Vltavou 2021.
Úvodní slovo pronese Veronika Marešová, kurátorka GASKU
Těším se na vád, přijďte bez vás to nepůjde!!!
Autorka Míša Petrů


 


Fotodokumentace mé samostatné výstavy "Baletka s plnovousem" v gallery POINT v GASKU 

V nové tematické sérii soustřeďuji svou pozornost na výraznou pražskou čtvrť Karlín. Zajímají mě místa pro Karlín typická.., místa, kde se zastavil čas a která znovu ožívají současnou uměleckou alternativní kulturou. Maluji autentickou tvář starých továren, kasáren, zajímavých budov a zákoutí, kde je jejich současná podoba jen dočasná a pomíjivá. Pozoruji a zaznamenávám prolínání komerční a alternativní zóny, míšení trendů, módy a stylů, kde se zástupci hipsterské subkultury prohánějí ve svých pruhovaných a károvaných kostýmech na bicyklech či koloběžkách mezi solidními a stoprocentně výkonnými manažery a jejich sekretářkami, obědvajícími v předražených bistrech a restauracích.V tomto cyklu obrazů pracuji se svou formou street-artové techniky "Stickers Art", jež umocňuje živelnost a nespoutanost pulzující metropole. "Klasickou" malbu inovativně doplňuji s barevnými samolepícími foliemi, které prořezávám, přelepuji a vytváří tak pop-artovou koláž komických postav, městských motivů, znaků, reklam a předmětů denní potřeby zobrazující výstižně přirozený chaos a variabilitu města, jeho celkovou mozaiku.

Výstava je prodloužena do 31. 3. 2021. Galerie je nyní otevřena individuálně pouze po telefonické dohodě nebo rezervaci termínu přes email galerie.

ARTO.TO galerie

Uhelný mlýn

Areál Šroubáren 40

252 66 Libčice nad Vltavou

tel: 776 110 734

www.arto.to

arto@arto.to

Fotodokumentace výstavy